16 marca 2016 12:08 | Aktualności

Oszczędzają w Czechach

Od ponad trzech lat w Zespole Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach działa Szkolna Kasa Oszczędności PKO Banku Polskiego. Aktualnie oszczędza w niej 39 uczniów szkoły podstawowej, a jej opiekunami są: Jarosław Szewczyk i Mirosława Walczak.

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego to największy, najstarszy i najbardziej rozpoznawalny program edukacji finansowej w Polsce. Uczestniczą w nim uczniowie szkół podstawowych w wieku 5-13 lat. Jego historia sięga już osiemdziesięciu lat, jednak obecne SKO bardzo różni się od tego, które pamiętamy z dzieciństwa. Dziś uczniowie czerpią z uczestnictwa w SKO praktyczną wiedzę o finansach i ekonomii. Dzięki SKO najmłodsi uczą się zasad oszczędzania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Czerpią również realne zyski z lokowania swoich środków na indywidualnych kontach w PKO Banku Polskim, które wzorowane są na rachunkach ich rodziców. Uczą się przedsiębiorczości oraz zyskują niezbędne do radzenia sobie w dorosłym życiu umiejętności.

W naszej szkole prowadzone są lekcje na temat oszczędzania, organizowane są konkursy dla oszczędzających w SKO oraz wycieczki do lokalnych banków. Uczniowie zostają tam zapoznani z podstawowymi informacjami na temat środków płatniczych, pracy banków i oszczędzania.

Od marca br. na specjalnej platformie społecznościowej udostępnionej przez bank PKO BP powstał szkolny blog. Można na nim zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami w szkole w Czechach związanych z SKO i nie tylko. Zachęcamy do oceniania, komentowania i wspierania naszych inicjatyw na stronie szkolneblogi.pl/blogi/zespol-gimnazjum-szkoly-podstawowej-i-przedszkola-im-jana-pawla-ii-w-czechach.

ZGSPiP w Czechach jest jedyną szkołą na terenie gminy Zduńska Wola i jedną z czterech na terenie powiatu zduńskowolskiego, w której działa SKO.