13 kwietnia 2016 01:23 | Aktualności

Gminny Dzień Zdrowia w Szkole Podstawowej w Czechach

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia uczniowie  Szkoły Podstawowej w Czechach uczestniczyli w szkolnym dniu zdrowia pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch, zdrową żywność jem za dwóch”.

Celem obchodów było zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego odżywiania, budzenie zainteresowania własnym zdrowiem, kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, uświadomienie znaczenia witamin dla zdrowia człowieka oraz nabycie umiejętności przygotowania zdrowych posiłków.

Podczas zajęć realizowaliśmy następujące zadania:

- na lekcjach zostały przeprowadzone pogadanki  na temat zdrowego odżywiania

- klasy wykonywały prace plastyczne na temat „Wiem jak zdrowo żyć”

- klasy 3 brały udział w quizie „Moje zdrowie”

- klasa 5 obejrzała prezentację multimedialną pt. „Żywienie dzieci w wieku szkolnym”

- każda klasa przygotowywała zdrową potrawę oraz wykonała gazetkę dotyczącą zdrowego odżywiania.

Podsumowaniem Szkolnego Dnia Zdrowia  było przedstawienie pt.”Szanuj Zdrowie”. W kilku scenkach, często pełnych humoru, uczniowie przekazywali swoim kolegom najważniejsze informacje dotyczące zdrowia. Scenki były przeplatane wesołymi piosenkami, które dzieci razem śpiewały z naszymi aktorami.

Wokół szkoły odbył się również Happening zachęcający do zdrowego stylu życia.

W tym dniu było smacznie, wesoło i kolorowo!

Przedstawienie przygotowały panie: Alicja Kowalska, Beata Skrzypczyńska oraz  Elżbieta Rosiak.

Nad całością czuwała pani pedagog wraz z wychowawcami.