05 maja 2016 16:11 | Aktualności

VII Okręgowy Konkurs Fizyczny

4 kwietnia 2016r. w I LO im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli odbył się finał
VII Okręgowego Konkursu Fizycznego  dla uczniów klas II gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Do konkursu przystąpiło 68 uczniów, którzy rozwiązywali niełatwe zadania przygotowane przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej. Ponieważ nasza szkoła jest współorganizatorem tego konkursu, to właśnie nam przypadł zaszczyt zorganizowania uroczystości wręczenia nagród. Ceremonia miała miejsce w naszym gimnazjum dnia 27 kwietnia.
W konkursie Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II
w Czechach reprezentowali:, Patrycja Felczerek, Wojciech Król,  Aleksandra Różańska Iga Sienkiewicz, Agata Stoparczyk i Łukasz Suchański.
A  oto wyniki fizycznych zmagań:

Gimnazjum:

I miejsce - Aleksandra Różańska – Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach;

II miejsce - Mateusz Kowalczyk – Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej                  w  Szadku;

III miejsce - Piotr Wojdan  - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli.

Dodatkowo przyznano 16 wyróżnień, w tym między innymi dla Patrycji Felczerek i Łukasza Suchańskiego.

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce - Wiktor Rosiak – I LO w Zduńskiej Woli;

II miejsce - Igor Kulda  - I LO w Zduńskiej Woli;

III miejsce - Igor Krawczyk – II LO  w Pabianicach.

Dodatkowo przyznano 7 wyróżnień.

Uczniów naszego gimnazjum do konkursu przygotował Pan Tomasz Mielczarek.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy oraz zapraszamy do wzięcia udziału w VIII edycji tego konkursu.