05 maja 2016 16:16 | Aktualności

First Step to Success

Dnia 26 kwietnia 2016r. na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów klasy IIB gimnazjum: Wojciech Król, Patrycja Felczerek, Iga Sienkiewicz i Aleksandra Różańska. Wzięli oni udział w interdyscyplinarnym konkursie „First Step to Success”. Konkurs składał się z pięciu sesji konkursowych, które odbywały się przez Internet, za pośrednictwem platformy E-matura. Pytania konkursowe sprawdzały wiedzę        z czterech przedmiotów takich jak: chemia, fizyka, matematyka i język angielski. W finale nasi reprezentanci zdobyli 60 punktów, co dało im 9 miejsce w kwalifikacji ogólnej.
Wszyscy czworo uzyskali tytuł finalisty oraz otrzymali punkty kuratoryjne, które są potrzebne przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy!