05 maja 2016 16:19 | Aktualności

Piękne Doświadczenie, Fascynujące Wyjaśnienie - Chemia

Dnia 26 kwietnia 2016r. na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej. Dwoje uczniów naszej szkoły (Wojciech Król i Patrycja Felczerek z kl. IIB gimnazjum) reprezentowało nas               w praktycznym konkursie „Piękne Doświadczenie, Fascynujące Wyjaśnienie – Chemia”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać doświadczenie oraz przedstawić je w formie prezentacji. Nasi młodzi chemicy wybrali tajemniczy dla większości ludzi temat „Cyjanotypia”. Prezentacja Wojtka i Patrycji okazała się bezkonkurencyjna i zajęli oni I miejsce.
Opiekunem grupy była pani Alina Wrąbel, której serdecznie dziękujemy za przygotowanie merytoryczne i wsparcie. Nagrodzonym uczniom gratulujemy.