16 listopada 2016 17:43 | Aktualności

" ... i tylko pieśń ujdzie cało" czyli kilka słów o Wolności.

Polska nie zawsze widniała na mapie, jednak nigdy nie zginęła. Stało się tak za sprawą Polaków, którzy z odwagą i poświęceniem walczyli o niepodległość. My, uczniowie szkoły w Czechach, zawsze pamiętamy o patriotach, dzięki którym możemy żyć i uczyć się w wolnym kraju. Dlatego też 10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie stworzyli niezwykłe przedstawienie – teatr cieni wzbogacony koncertem pieśni. Widowisko przedstawiało historię naszego kraju od najdawniejszych czasów do współczesności oraz walkę Polaków o wolność. 123 lata poświęcenia i heroizmu naszych przodków przywróciło nam niepodległą ojczyznę. Ich pamięć uczciliśmy składając kwiaty pod obeliskiem we wsi Czechy. Przedstawienie wywarło na widzach niesamowite wrażenie, u niejednych poleciały łzy wzruszenia. Taki efekt osiągnięto dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów - uczestników przedstawienia oraz ich wspaniałemu przygotowaniu przez panie Ewę Pędziwiatr, Justynę Gutowską, Małgorzatę Kiełbaskę i Martę Szewczyk. Wspaniałą dekorację stworzyła pani Barbara Chwiałkowska. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pani Ewa Padzik -Sekretarz gminy Zduńska Wola, ks. kanonik Janusz Gozdalik, a także pan Wojciech Kosiński sołtys wsi Czechy. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w najbliższą niedzielę 20 XI mieszkańcom wsi Czechy, których serdecznie zapraszamy do sali gimnastycznej naszej szkoły na godzinę 15.00.