05 stycznia 2017 16:40 | Aktualności

Hej kolęda, kolęda!

Święta Bożego Narodzenia to okres radości, spotkań w rodzinnym gronie, czy też śpiewania kolęd i pastorałek. W tym roku w naszej szkole już po raz trzeci został zorganizowany międzyklasowy konkurs kolęd. Każda klasa miała za zadanie przygotować wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoły podstawowej , przy czym ta druga została jeszcze podzielona na dwie grupy wiekowe: klasy II-III oraz IV-VI. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności. Gimnazjaliści nie tylko śpiewali wybrany utwór, ale także zapoznali słuchaczy z historią powstania kolędy. Występujących oceniała szanowna komisja konkursowa w składzie: pani Grażyna Marczewska, pani Bogumiła Kwiecień oraz pan Artur Górzawski, pani Beata Skrzypczyńska, pani Alicja Kowalska, . Wyniki prezentują się następująco:

*   Kategoria klas II-III

1. Klasa IIb
  2. Klasy IIIa i IIIb
  3. Klasy IIc i IIa

*  Kategoria Klas IV-VI

1. Klasa IVa
  2. Klasa VI VB
  3. Klasa IVB i VA

1. Klasa IIB i IIC
  2. Klasy: IA, IB, IIA, IIIA, IIIB

Gratujemy wszystkim wspaniałych wyników!!!