26 marca 2017 22:24 | Aktualności

Konkursowicze z Czech

W całym kraju dobiegają końca zmagania uczniów w prestiżowych wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Gminne Gimnazjum w Czechach zgromadziło w tym roku szkolnym sporą gromadkę finalistów.

Możemy pochwalić się tytułem laureata z języka rosyjskiego, który uzyskała Patrycja Felczerek, uczennica kl. IIIB. Tym samym Patrycja została jedną z siedmiu osób w regionie, które w tym roku szkolnym zdobyły taki tytuł. Warto dodać, że uczennica osiągnęła drugi wynik w województwie łódzkim. Finalistkami zostały Małgorzata Cieślik uczennica klasy II (muzyka i sztuka), Aleksandra Różańska uczennica klasy III ( fizyka) i Łukasz Suchański uczeń klasy II ( matematyka) Patrycję do konkursu przygotowała pani Joanna Banaś,  Małgosię panie Barbara Chwiałkowska, Bożena  Gąsiorowska i  Marta Szewczyk, Olę pan Tomasz Mielczarek a Łukasza pani Bogumiła Kwiecień.

W konkursach do etapów rejonowych zakwalifikowali się także: Łukasz Suchański (matematyka, fizyka), Agata Stoparczyk (język polski, WOS), Wojciech Król (chemia, geografia, WOS), Aleksandra Różańska (fizyka, WOS), Klaudia Makowska (język rosyjski, WOS), Patrycja Felczerek (biologia, WOS), Małgorzata Cieślik (sztuka, muzyka), Magdalena Przesmycka (język rosyjski), Iga Sienkiewicz (fizyka) , Gabriela Maciejewska i Julia Owczarek (WOS).

Należy dodać, że niektórym z wymienionych (W. Król ) do tytułu finalisty zabrakło 1 punktu.

W kategorii szkół podstawowych do etapu rejonowego z angielskiego zakwalifikowała się Angelika Mazur uczennica klasy VI.