30 maja 2017 18:47 | Aktualności

„POCZUJ CHEMIĘ DO CHEMII”

Dnia 30 maja 2017r. nasza szkoła była organizatorem VII Powiatowych Zmagań z naukami ścisłymi 2017 – „Poczuj chemię do chemii”. W konkursie wzięło udział 6 trzyosobowych zespołów: z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli, Publicznego Gimnazjum nr 4 w Zduńskiej Woli, Zespołu Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Janiszewicach oraz z Zespołu Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach. Zadaniem uczniów było rozwiązanie dwóch testów. Pierwszy dotyczył wiedzy teoretycznej, a część druga składała się z pięciu zadań obliczeniowych. Patronat nad konkursem objęli: Pan Wojciech Rychlik -Starosta Zduńskowolski, Pan Henryk Staniucha- Wójt Gminy Zduńska Wola , Pan Piotr Niedźwiecki- Prezydent Miasta Zduńska Wola, Pan Witold Oleszczyk Wójt Gminy Zapolice oraz Pan Artur Ławniczak Burmistrz Gminy i Miasta Szadek. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce- Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach

II miejsce-Publiczne Gimnazjum nr 2 Zduńskiej Woli

III miejsce -Zespół Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach

Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu: Pani Alinie Wrąbel oraz Pani Grażynie Leśniewskiej za przygotowanie inicjatywy. Uczniom  gratulujemy sukcesów! A już teraz zapraszamy na VIII edycję Zmagań z naukami ścisłymi, która odbędzie się w przyszłym roku w naszej szkole. Wszystkich chętnych zapraszamy już do udziału.