08 stycznia 2018 12:52 | Aktualności

Edukacja Prawna w Czechach

W dniu 3 stycznia 2018 roku Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli odwiedzili uczniowie klasy IIIB gimnazjum, którzy wzięli udział w symulacji rozprawy sądowej. Podczas niej uczniowie wcielili się w role sędziów, stron postępowania (obrońcy, prokuratora) i świadków. Występowali w togach, na nowoczesnej sali sądowej.

Rozpoznawano sprawę oskarżonego, w rolę którego wcielił się B.                       Jego obrońcą była W., zaś podejrzanego oskarżał K. Po wysłuchaniu świadków        Sąd wydał wyrok. Nad przebiegiem rozprawy czuwała jako protokolant N.

Uczniowie wzięli również udział w spotkaniu z sędzią orzekającym w Zduńskiej Woli. Dowiedzieli się o codziennej pracy sędziego oraz czym zajmują się sądy oraz sędziowie. Obejrzeli cele przeznaczone dla osób aresztowanych i specjalny pokój przesłuchań dla dzieci.