27 grudnia 2017 19:48 | Aktualności

„Pasowanie na Przedszkolaka”

W dniu 15.12.2017 r odbyło się uroczyste świąteczne pasowanie na przedszkolaka w grupie dzieci 3 letnich. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, podczas której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Były więc piosenki, wierszyki, oraz taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pana, pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor Anna Stoparczyk dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz książkę. Po uroczystym pasowaniu dzieci, rodzice odczytali również akt ślubowania rodziców.

Na zakończenie przedszkolaki odwiedził Mikołaj, który wręczył każdemu dziecku prezent. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 4 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.

Uroczystość pasowania odbyła się również w grupie 3,4-latków, które to po raz pierwszy zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na tak ważne wydarzenie. Zanim jednak dzieci zostały prawdziwymi przedszkolakami poprzez wiersze, piosenki, grę na instrumentach perkusyjnych i tańce pokazały swoim najbliższym, czego przez 4 miesiące nauczyły się w przedszkolu. Do wykonania miały też kilka zadań, za które „oceny” wystawiali rodzice. Dzieci świetnie potrafią liczyć do 10, znają zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, wiedzą jak zachowywać się w przedszkolu, są wygimnastykowani. Po uroczystym ślubowaniu każde dziecko zostało pasowane na przedszkolaka oraz otrzymało dyplom i książeczkę na pamiątkę tego ważnego wydarzenia. Drugą część uroczystości swoją obecnością zaszczycił Mikołaj. Jednak zanim wręczył dzieciom prezenty obejrzał przygotowaną część artystyczną, która wszystkich wprowadziła w klimat świąt Bożego Narodzenia.