06 października 2016 14:52 | Komunikaty

Badania wad postawy dzieci.

SZANOWNI RODZICE!

W związku z zatrważającymi wynikami badań przeprowadzonych w szkołach podstawowych Gminy Zduńska Wola w poprzednim roku (wyniki badań poniżej) Pan Henryk Staniucha Wójt Gminy Zduńska Wola zdecydował o kontynuowaniu programu ”ZDROWIE MŁODEGO MIESZKAŃCA GMINY ZDUŃSKA WOLA NASZYM WSPÓLNYM DOBREM” dla dzieci z klas III i IV.

Zachęcamy wszystkich rodziców do wyrażenia zgody na bezpłatne badania, które mogą  wykryć nieprawidłowości postawy Państwa dzieci. Wczesne wykrycie wad postawy (wady stóp, kolan, miednicy, kręgosłupa) i odpowiednie ich leczenie wykluczą bezpośredni i pośredni, bardzo zły wpływ na zdrowie Waszych pociech!

Na podobne badania w systemie opieki zdrowotnej trzeba niejednokrotnie czekać kilka miesięcy lub płacić niemałe sumy!

Wyniki badań klas IV-VI z poprzedniego roku :

1. Asymetria tzw. skolioza (trójpłaszczyznowe, patologiczne ułożenie miednicy, kręgosłupa i obręczy barkowej) 65%
  2. Wada postawy w płaszczyźnie strzałkowej (plecy okrągłe, wklęsłe, płaskie, okrągło-wklęsłe) 25%
  3. Wady kolan 33%
  4. Wady stóp (płaskostopie) 68%