28 kwietnia 2016 14:12 | Aktualności

Plastyczne sukcesy

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursów plastycznych.

W ogólnopolskim konkursie plastycznym  pt. „Pudełko moich marzeń” organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli drugie miejsce zdobyła uczennica klasy 3a Agata Krawiec (opiekun Beata Skrzypczyńska).

Nasi uczniowie brali również udział w XIX wojewódzkim konkursie plastycznym
pt. „O Człowieku – Ziemi – Miłości” organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Jury przyznało następujące nagrody:

Kategoria wiekowa 6 – 9 lat

I miejsce - Zofia Kowalczyk      opiekun: Beata Skrzypczyńska

II miejsce - Laura Graf             opiekun: Beata Skrzypczyńska

Kategoria wiekowa 10- 12 lat

I miejsce - Michał Kazek           opiekun: Beata Skrzypczyńska

II miejsce - Nadia Woszczak     opiekun: Beata Skrzypczyńska

Wyróżnienia: Piotr Darol         opiekun: Barbara Chwiałkowska

Mateusz Barczyński       opiekun: Beata Skrzypczyńska

Kategoria wiekowa 13- 15 lat

II miejsce - Agnieszka Kwiecień            opiekun: Barbara Chwiałkowska

III miejsce - Dawid Olejniczak              opiekun: Barbara Chwiałkowska

* * *

Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w IV Powiatowym Konkursie ze znajomości legend polskich "Z legendą przez Polskę".

W kategorii plastycznej do organizatora - Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach - wpłynęło 41 prac. Bezkonkurencyjna okazała się Nadia Woszczak z klasy 3a (opiekun: Beata Skrzypczyńska), która zdobyła pierwsze miejsce. Drugą lokatę wywalczyła Julia Stoczkowska z klasy 2b (opiekun: Katarzyna Kulda), a trzecie miejsce zajęła Laura Graf z klasy 3a. Komisja konkursowa postanowiła przyznać kilka wyróżnień, a jedno z nich otrzymała Amelia Kosińska - również klasa 3a.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!