18 września 2016 21:43 | Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016r. uczniowie przybyli do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość inaugurowała msza święta, odprawiona przez ks. proboszcza prałata dr. Dariusza Kalińskiego. Po mszy uczniowie wraz z wychowawcami przeszli ze sztandarem do budynku szkoły. Tam, na sali gimnastycznej, wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor Anna Stoparczyk. Pani dyrektor szczególnie serdecznie przywitała uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszego gimnazjum. W tym roku naukę w naszej szkole rozpoczęli gimnazjaliści dwóch klas pierwszych. Ich wychowawcami są: pani Aleksandra Wróbel oraz pani Justyna Gutowska. Swoją obecnością zaszczycił nas również przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli starszy aspirant P. Banasiak, który odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi skierowany do uczniów i pedagogów zachęcający do wspólnego kształtowania bezpieczeństwa w ramach Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. Po apelu uczniowie poszli do klas na spotkania z wychowawcami, podczas których dostali plany lekcji oraz dowiedzieli się najważniejszych informacji o rozpoczynającym się roku szkolnym.
           Życzymy wszystkim uczniom osiągania wysokich wyników w nauce oraz w konkursach. Wiemy, że czeka was rok bardzo ciężkiej pracy, ale na pewno dacie radę. Powodzenia!