19 maja 2017 23:47 | Aktualności

Sprintem do maratonu

12 maja przedszkolaki dołączyły do III Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków "Sprintem do maratonu" pod patronatem „Bliżej Przedszkola”. Celem tej imprezy biegowej jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Przed biegiem została przeprowadzona rozgrzewka do piosenki "Sprintem do maratonu". 3- i 4-latki pokonały dystans 120 m, natomiast 5- i 6-latki - 240 m. Z każdej grupy wiekowej 3 najszybsze osoby walczyły w dogrywce o miejsca na podium.

Wśród 3-4-latków pierwsze miejsce zdobył Kajtek Czajka, II miejsce zajął Karol Konieczko, a III miejsce - Marcel Szewczyk. Wyróżnienie zdobyła Natalia Gołdyn. Najszybszym starszakiem okazał się Michał Mossur, drugą lokatę zajęła Lena Augustyniak, a trzecią - Martyna Kowasz. Wyróżnienie przyznano Kajtkowi Rychlikowi.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, a wszystkie przedszkolaki pamiątkowe medale.