26 października 2017 20:40 | Aktualności

Młoda mistrzyni Polski z Czechów

Uczennica Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach, zawodniczka MKUS „PARK” Zduńska Wola Karolina Bomba podczas Mistrzostw Polski Młodzików w rzucie młotem odbywających się w dniach 22.09-24.09 2017 roku w Białej Podlaskiej zdobyła złoty medal. Aby wziąć udział w Mistrzostwach Polski musiała wygrać eliminacje Makroregionu. Już do Białej Podlaskiej jechała jako faworytka, ponieważ miała 8.5m zapasu w długości rzutu. W pierwszej próbie uzyskała wynik 56,91m, natomiast w drugiej 51,71m. Reszta rzutów była spalona, lecz te dwie znakomite odległości wystarczyły, aby zwyciężyć. Dzięki tej wygranej Karolina weszła do Kadry Narodowej. Po krótkiej przerwie zacznie przygotowywać się do Mistrzostw Europy na Węgrzech oraz Igrzysk Młodzieży w Buenos Aires. Gratulujemy!