Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach

25 maja 2020 09:27 | Aktualności

Ogólnopolski Konkurs "ARSENAŁ PAMIĘCI"

Konkurs ARSENAŁ PAMIĘCI służy patriotycznemu wychowaniu dzieci i młodzieży poprzez: - odkrywanie nieznanych Miejsc Pamięci Narodowej - ocalanie od zapomnienia ludzi, ich dokonań i przeżyć - poznawanie Historii Polski przez pryzmat dziejów gniazda rodzinnego i „Małej Ojczyzny”.

Miło nam poinformować, że laureatami tego prestiżowego konkursu zostali uczniowie ZSPiP im. Jana Pawła II w Czechach:

1. Garbriela Król - Vc

2. Miłosz Kuźnicki VIII b- tytuł Primus Laureat

3. Wiktoria Kotowska VIII b

4. Natalia Makówka VIII b

5. Lena Dąbrowska VIII a

Opiekunami uczniów były panie :Justyna Gutowska oraz Ewa Pędziwiatr

Pamiętajmy żyją wśród nas bohaterowie wydarzeń czasów wojny i powojennych – żołnierze, partyzanci, powstańcy Warszawy, więźniowie obozów koncentracyjnych i jenieckich, więźniowie stalinowskich łagrów, Sybiracy, ofiary politycznych represji. Istnieją jeszcze nie zatarte ślady naszej historii i kultury XX wieku – miejsca wydarzeń, ślady na murach, domy, kapliczki, zagubione w lasach opuszczone i zapomniane mogiły. Są to wyjątkowe pomniki Pamięci.