Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach

28 maja 2020 18:11 | Aktualności

Spotkania na Zoom w 3 4-latkach

21.05 Przedszkolaki z grup 4-latków spotkały się z wychowawczyniami na platformie Zoom. Tematem spotkania był "KOSMOS ". Dzieci opowiadały o kosmosie, planetach, pojazdach kosmicznych. Podawały pomysły w jaki sposób można dostać się w kosmos i co trzeba ze sobą zabrać   w kosmiczną podróż.  Pani Ewa zachęcała do wykonania pracy plastycznej -rakiety oraz opaski na głowę "ufoludka". Przedszkolaki odliczały do startu rakiety. Następnie wirtualnie wylądowały ,gdzie spotkały ufoludka. Mogły nazwać swoja planetę i wymyślić swój język. To było wspaniałe spotkanie.

W dniu 14.05 odbyło się spotkanie grupy 3-4 latki na ZOOM, czyli dzieci wraz z rodzicami i Paniami z grupy.  Rozmawialiśmy o łące. Na ilustracjach zostały pokazane: łąka, kwiaty na niej rosnące oraz  mieszkańcy tego obszaru. Potem przystąpiliśmy do prac plastycznych-zrobiliśmy motylka z rolki po papierze toaletowym, a na kartce papieru kolorowe motylki wyciskane na gąbce, wcześniej posmarowane farbami.