Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach

31 lipca 2020 15:13 | Aktualności

Centrum Mistrzostwa Informatycznego – czyli o tym, jak szkoła w Czechach znów sięga po marzenia.

CMI to ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie.Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju.

Chcąc wykorzystać możliwości tego projektu nauczycielka przedszkola-pani Agnieszka Besser-Krysiak postanowiła powalczyć o grant, który umożliwi podniesienie kompetencji cyfrowych i zdobycie nowych umiejętności na zajęciach prowadzonych przez Politechnikę Łódzką.

Dzięki temu uczniowie klas szóstych ZSPiP w Czechach będą mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach koła informatycznego, poznania elementów programowania, algorytmiki i robotyki. To jednak nie koniec niespodzianek, ale nie będziemy wszystkiego zdradzać… – już teraz zapraszamy chętnych do zainteresowania się tematem.