Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach

16 września 2020 20:13 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Kropki

To święto kreatywności, różnorodności, odkrywania własnych talentów i budowania wiary w siebie.  Dzieci z naszego przedszkola, już po raz kolejny, wyruszyły w podróż z małą Vashti. Dzięki niej dowiedziały się, iż warto czasami zacząć od postawienia małej kropki, by potem cieszyć się własnymi sukcesami.  W tym dniu wcale nie chodzi o ubiór w kropki, choć miło widzieć całe „zakropkowane przedszkole”, ale o to by odkryć swoje mocne strony i je rozwijać. Każdy z nas jest inny – jednak ta różnorodność sprawia, że razem jesteśmy lepsi.

W przedszkolu tego dnia (i nie tylko tego) zadziało się wiele kreatywnych działań. Dzieci tworzyły obrazy z kropek, szukały kropek w przedszkolu i poza nim, odgadywały czemu może dać początek mała kropeczka oraz ożywiały swoje pokolorowane kropki za pomocą rozszerzonej rzeczywistości 3D. Było radośnie, inspirująco i zagadkowo.