Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach

30 września 2020 12:58 | Aktualności

Dzień Patrona

W Was jest nadzieja, ponieważ Wy należycie do przyszłości, a zarazem przyszłość do Was należy. Nadzieja zaś jest zawsze związana z przyszłością

Z Listu do Młodych Jana Pawła II

NASZ PATRON

16 X br. będziemy świętować po raz 15-y Dzień Patrona naszej szkoły. Imię świętego Jana Pawła II zostało jednogłośnie wybrane  po śmierci papieża w 2005r. przez ówczesnych uczniów, rodziców i nauczycieli . Od tego czasu należymy do Rodziny Szkół Jana Pawła II. Przyjęcie Takiego Patrona jest dla nas zaszczytem, ale także wielkim zobowiązaniem, by wcielać w życie nauczanie NASZEGO PAPIEŻA – myśliciela i filozofa, człowieka kultury i sztuki, poety i aktora, miłośnika gór, człowieka pokoju i dialogu, niestrudzonego pielgrzyma, inspiratora przemian na świecie, mistyka, człowieka wiary. Noblesse oblige! - mówimy to z dumą, ale i z odpowiedzialnością wobec wartości przekazanych przez świętego Jana Pawła II.

Z okazji Święta Patrona Szkoły zapraszamy serdecznie na mszę świętą dziękczynną , która celebrowana będzie w  Dniu Papieskim  11 października o godz. 10.30 w Bazylice Mniejszej pw. WNMP w Zduńskiej Woli.

Dyrektor i społeczność placówki